Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση
Διαφήμιση

5th Chalkida Bridges Half Marathon

5th Chalkida Bridges

 Half Marathon

Με επιτυχία διεξήχθη χθες ο «5ος Ημιμαραθώνιος Χαλκίδας», όπου μικροί και μεγάλοι, παρά τις δυσμενείς καιρικές συνθήκες, έδωσαν και εφέτος το παρόν, έγιναν μια αγκαλιά και η αγάπη έκοψε το νήμα.

Τον αγώνα συνδιοργάνωσαν ο Δήμος Χαλκιδέων, ο ΔΟΑΠΠΕΧ., η Ε.Α.Σ. ΣΕΓΑΣ Αν. Στερεάς & Εύβοιας, οι Εθελοντές Πτυχιούχοι Φυσικής Αγωγής, σε συνεργασία με τον Πανευβοϊκό Σύλλογο «ο Καλός Σαμαρείτης».

Σημαντική ήταν η συμβολή της Τροχαίας Χαλκίδας, του Λιμεναρχείου, της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας, του ΟΛΝΕ, του ΕΚΑΒ, του Νοσοκομείου Χαλκίδας, καθώς επίσης και του Σώματος Σαμαρειτών, της Ομάδας Έρευνας και Διάσωσης, της Λέσχης Ευρίπου 4Χ4, των Ποδηλατών της Χαλκίδας, και των εκατοντάδων εθελοντών που στήριξαν ψυχή τε και σώματι των Μαραθώνιο.

Τα έσοδα από τον αγώνα θα δοθούν για τους κοινωνικούς σκοπούς του Συλλόγου «Ο Καλός Σαμαρείτης. Αξίζει να σημειωθεί, ότι στο χώρο του τερματισμού υπήρχαν εθελοντές του συλλόγου Όραμα – Ελπίδας, Τράπεζα Δοτών μυελού των οστών, για τη λήψη δειγμάτων για όσους-ες το επιθυμούσαν.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 1000μ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ-ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ 

 

1000Μ ΔΗΜΟΤΙΚΑ ΑΓΟΡΙΑ

1ος Μίσχος Κωνσταντίνος
2ος Γλωσσιώτης Ευάγγελος
3ος Καρράς Κωνσταντίνος

 

1000μ ΔΗΜΟΤΙΚΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

1η Τσάπαλη Αντωνία

2η Ρέμπελου Καλλιόπη

3η Ντούρου Αναστασία

 

1000μ ΓΥΜΝΑΣΙΑ ΑΓΟΡΙΑ

1ος Αποστόλου Αθανάσιος

2ος Παπαθεωδώρου Ιωάννης

3ος Ψύχας Ιάσωνας

 

1000μ ΓΥΜΝΑΣΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

1η Γλωσσιώτη Κωνσταντίνα

2η Καρέλη Παρασκευή

3η Παπασωτηρίου Μαρία

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΑ 5 χλμ

 

5000μ ΑΝΔΡΕΣ 18-40

1ος Χιώτης Νικόλαος

2ος Lovascio Filippo

3ος Τάγκης Δημήτριος

 

5000μ ΑΝΔΡΕΣ 41-55

1ος Γιανέλης Σωτήρης

2ος Τσίρος Ιωάννης

3ος Μωλές Δημήτριος

 

5000μ ΑΝΔΡΕΣ 56+

1ος Κουνούπης Γεώργιος

2ος Μάνεσης Σταμάτης

3ος Σαλής Κυριάκος

 

5000μ ΓΥΝΑΙΚΕΣ 18-40

1η Τσάπαλη Άννα - Μαρία

2η Τσίμη Αλεξάνδρα

3η Θεοδώρου Αλεξάνδρα

 

5000μ ΓΥΝΑΙΚΕΣ 41-55

1η Κωλοβού Βίκυ

2η Τσούμαρη Χριστίνα

3η Μιμίκου Ευαγγελία

 

5000μ ΓΥΝΑΙΚΕΣ 56+

1η Μπέγκα Αγγελική

2η Τερζή Αικατερίνη

3η Αρβανάκου Ευαγγελία

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΑ 21,1 χλμ

 

21.000μ ΑΝΔΡΕΣ 18-40

1ος Κοκκάλας Γεώργιος

2ος Γεωργόπουλος Χριστοφόρου

3ος Λίζος Σταύρος

 

21.000μ ΑΝΔΡΕΣ 41-55

1ος Μακρυγιάννης Αθανάσιος

2ος Μουρίκης Κωνσταντίνος

3ος Βλάτας Ιωάννης

 

21.000μ ΑΝΔΡΕΣ 56+

1ος Τσώκος Αναστάσιος

2ος Γεωργός Παναγιώτης

3ος Διλίντας Αριστοτέλης

 

21.000μ ΓΥΝΑΙΚΕΣ 18-40

1η Παναγιωτοπούλου Ιουλία

2η Παρασκευά Ευγενία

3η Φιλοπούλου Χριστίνα

 

21.000μ ΓΥΝΑΙΚΕΣ 41-55

1η Δόμβρου Ανδριανή

2η Τσούτσια Ουρανία

3η Μιμίκου Μαρία

 

21.000μ ΓΥΝΑΙΚΕΣ 56+

1η Χατζοπούλου Ειρήνη

2η Αντωνίου Βασιλική

3η Γκιαούρη Παναγίου

 

5000μ ΓΕΝΙΚΗ ΑΝΔΡΕΣ

1ος Χιώτης Νικόλαος

2ος Lovascio Filippo

3ος Γιαννέλης Σωτήρης

 

5000μ ΓΕΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΕΣ

1η Κολοβού Βίκυ

2η Τσάπαλη Μαρία-Άννα

3η Τσίμη Αλεξάνδρα

 

21.000μ ΓΕΝΙΚΗ ΑΝΔΡΕΣ

1ος Μακρυγιάννης Αθανάσιος

2ος Κοκκάλας Γιώργος

3ος Γεωργόπουλος Χριστοφόρου

 

21.000μ ΓΕΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΕΣ

1η Παναγιωτοπούλου Ιουλία Ελένη

2η Δόμβου Ανδριανή

3η Παρασκευά Ευγενία